Masáž klasická záda + šíje 45 min.
600KčSportovní masáž záda + šíje + nohy zezadu 50 min.
650KčMasáž celková (záda, šíje, nohy, ruce) 90 min.
1200KčMasáž šíje 20 min
250KčMasáž horních končetin (s rameny) 30 min.
300KčMasáž dolních končetin 45 min. - nohy zezadu, hýždě, nohy zepředu, chodidla
500KčIndická masáž hlavy a šíje 40 min.
450KčBreussova masáž (uvolnění páteře, při skolióze) 40 min.
450KčMasáž silikonovými baňkami, aplikace plastových baněk na problémové partie 30 minut
300KčMasáž plošky nohy, prstů, nártu, uvolnění hlezenního kloubu 25 min.
300KčJedná se o druh manuální terapie, která je velmi jemnou alternativou mobilizací kloubů a páteře (vracení jednotlivých obratlů a kloubů do jejich přirozené polohy). Současně se tím otevřou brány energie, které mohou v člověku lépe proudit. To vše se děje volným a přirozeným pohybem ošetřovaného za jeho účasti a pomocí jemného tlaku palců maséra.
600KčOdstranění spoušťových bodů. Cena 120Kč/10 min.
120KčNabízím dárkové poukazy na masáže, lekce správné techniky Nordic Walking a konzultace.
Klasická masáž odstraňuje únavu, bolest svalového napětí, zmírňuje bolesti kloubů a hlavy, uvolňuje psychický stres, zlepšuje duševní pohodu a celkovou regeneraci organismu. Nejoblíbenější masáž u klientů.
Sportovní masáž je jedním z mnoha typů masáží určených speciálně k léčbě poranění a bolesti pohybového aparátu. Sportovce má připravit jak fyzicky, tak i psychicky na podání určitého sportovního výkonu. Sportovní masáž je soubor masérských hmatů, které pomáhají jedince zbavit únavy nebo ho připraví na plné podání výkonu. Dochází ke zkvalitnění regenerace sil po práci či jiné tělesné námaze, přispívá k rychlému odstraňování únavy a pomáhá udržovat tělesnou i duševní kondici. Uvolňuje svalové napětí. Změkčuje a natahuje svalová vlákna. Zlepšuje pohyblivost a ohebnost. Zvyšuje hbitost a energetickou hladinu. Zlepšuje výměnu tekutin a jejich oběh. Zvyšuje lymfatickou drenáž. Redukuje srůsty po jizvách v tělních tkáních. Pomáhá při regeneraci a k pocitu celkové pohody.
Indická masáž hlavy je původem z Indie a používá se již po více než tisíc let. Jde o techniku, kterou začaly praktikovat indické ženy na zlepšení kvality vlasů a udržení jejich lesku. Postupem času zjistily, že tato terapie nemá pouze kosmetický účinek, ale prospívá tělu i duši. Dnes se tato metoda uplatňuje zejména pro své výrazné antistresové účinky, které jsou vyvolány stimulací důležitých energetických center. Při pravidelném podstupování masáže se příznaky vyvolané stresem utlumují, dokonce mohou i zcela zmizet. Při této masáži masér masíruje nejprve hlavu – od čela směrem k temeni malými krouživými pohyby. Věnuje se také krku, ramenům a horní části paží. Důraz je kladen na body jakými jsou obočí a čelo, kde člověk nejvíce pociťuje napětí ze stresu. Indická masáž hlavy se provádí v sedě. Kromě toho, že podporuje růst vlasů, pomáhá ulevit bolestem hlavy, nespavosti, hučení v uších. Její účinek není jen fyzický, ale působí i duševně, velmi uklidňuje duši, podporuje uvolnění a ulevuje od stresu. Stres se totiž nejvíce projevuje na hlavě, krku i ramenou, kde jsou důležitá energetická centra v těle. Napětí se začíná hromadit v podobě ztuhlého krku a ramen. Pomáhá také odstraňovat psychickou únavu, podrážděnost, emocionální stres, je vhodná jako doplňková terapie deprese a úzkosti. Podporuje činnost nervového systému, odstraňuje nespavost a poruchy spánku, zlepšuje koncentraci, povzbuzuje krevní oběh a zlepšuje cirkulaci krve v ztuhlých svalech, uvolňuje napětí ve svalech.
Jde o jemnou energetickou masáž, zaměřenou především na oblast páteře. Uvolňuje tělesné i psychické bloky. Do oblasti páteře se vmasíruje třezalkový olej, který regeneruje a vyživuje meziobratlové ploténky, uvolňuje tenzi a napětí svalů v oblasti páteře a zároveň psychiku, která značně působí na páteř a svaly. Breussova masáž harmonizuje a energetizuje organismus. Pomáhá při vybočení páteře do strany (skolióze).
Baňkování je účinná a pohodlná přírodní terapie, která má pozitivní vliv na kůži, fascie, svaly, centrální nervovou soustavu, imunitní systém, tělní tekutiny a oběhový systém. Pomocí baňky se dostáváme do spodních vrstev svalů a účinně uvolníme ztuhlé svaly. Přisátím v určitém problémovém bodě uvolňuje spoušťové body (trigger pointy), které často způsobují bolesti v jiných částech těla (tzv.bolest přenesená). Baňkování spočívá v přikládání baněk na pokožku. Ve svém studiu používám silikonové a plastové baňky. Tedy bez manipulace s ohněm. Baňka se přiloží na kůži, odsaje se z ní vzduch a vytvoří se v ní podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je naprosto bezbolestná, pocítíte pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže. Baňky se většinou přikládají na několik minut podle reakce kůže. Zejména po první aplikaci je možné, že na těle zůstanou v místech, kde byly baňky přiloženy, "modřiny" - ty však nejsou nebezpečné a během několika dní se samy ztratí. Nejčastěji se setkám s přikládáním baněk na záda - na ně se většinou aplikuje 8 - 12 baněk ve dvou souvislých řadách okolo páteře nebo se dělají sestavy baněk dle problémových partií klienta. Baňkovat lze i rameno, loket, dlaň, kyčelní klouby, stehna, kolena nebo chodidla a kotníky. Pomocí baňkování se z těla odplaví všechny nečistoty. Ty vyjdou ven potními žlázami a lymfatickým systémem. Rovněž dojde k silnému prokrvení a účinnému pročištění krve. Tím se zlepší váš oběhový systém. Dalším účinkem vakuové masáže s použitím baněk je uvolnění zatuhlých svalů a postupná redukce bolesti vedoucí k jejímu konečnému odstranění. Baňkování dosahuje velkých úspěchů i při léčení oteklých kloubů. Do baněk lze vložit magnety a tím se účinky baňkování zesílí pomocí magnetoterapie, které má léčebné účinky. Pokud na baňkování začnete docházet, je vhodné terapii opakovat. První baňkování provádím lehkou metodu sání a při dalších návštěvách sání postupně zintenzivňuji.
Masáž dolních končetin je velmi oblíbená pro své léčebné účinky a omezení rizika tvorby civilizačních nemocí, které jsou spojeny s poruchami krevního oběhu. Masáž nohou je uvolňujícím i léčebným dárkem pro naše tělo. Tato terapie zlepšuje krevní a lymfatický oběh, navozuje déletrvající pocit uvolnění, zbavuje únavy i bolesti a udržuje člověka v dobré fyzické i psychické kondici. Masáž dolních končetin začíná masáží zadní části nohy, počínaje ploškou nohy, pokračuje přes Achillovu šlachu na lýtkový sval, stehenní sval a končí masáží hýžďového svalstva. Pokud klient nechce masírovat hýždě, tak neprovádím. Dále se masíruje přední strana dolní končetiny, počínaje prsty u nohou, přes nárt, bérec, konče masáží svalů na přední straně stehna.
Masáž ruky má za úkol zlepšit tělesnou cirkulaci, ulehčit psychickému stresu, zmírnit bolest, zklidnit určitý orgán nebo oblast a tak dosáhnout blahodárných a prospěšných účinků. Po masáži pocítíte celkové oživení organismu. Masáž začíná u prstů, pokračuje přes hřbet ruky, dlaň, zápěstí předloktí, loket, biceps, triceps a končí ramenem.
Dornova metoda je šetrná manuální technika, kterou se mohou řešit obtíže spojené s pohybovým aparátem. Dochází při ní k uvolnění blokád a bolesti v problematických partiích - převážně okolo páteře, kyčelních kloubů, kolen kotníků a ramen. Umí řešit problémy se skoliózou, velmi úspěšně vyrovnává rozdílnou délku dolních končetin a tím napravuje celkovou statiku těla. Dornova metoda je velmi bezpečná, uvolňuje fyzické a psychické bloky. Lze jí tedy považovat za postup, jímž se léčí příčiny. A pokud odstraníme příčinu, mizí i příznaky. Dornovu metodu doplňuje Breussova masáž, která uvolní a připraví oblast páteře na Dornovu metodu.
Celkové kontraindikace masáže jsou: – onkologické onemocnění – probíhající nemoc, zejména zánětlivá, infekční onemocnění, horečka, teplota – první trimestr gravidity – bezprostředně po mimořádné námaze – po pooperačním stavu (min.2 měsíce) – při transplantaci orgánů – v těhotenství – po očkování (min. 14 dní po očkování) – bezprostředně po jídle a po požití alkoholu – intoxikace, horečnaté, infekční a akutní zánětlivá onemocnění, kožní hnisavé a plísňové afekce, čerstvá poranění, varixy (křečové žíly), bércové vředy a záněty žil. Kontraindikace celkové masáže (masér musí určit rozsah masáže) jsou: – neléčený vysoký krevní tlak – trombóza hlubokých žil – kardiovaskulární choroby – cukrovka – epilepsie – akutní astma
Terapie baňkování je přísně kontraindikována pro lidi, kteří v dané době dostávají nebo už dostali jakoukoliv formu léčby lymfatické rakoviny, včetně operace.
Vysoká teplota, menstruace; při trombóze hlubokých žil; po pooperačním stavu (2 měsíce); při užívání léků na poruchu činnosti štítné žlázy, na cukrovku; neléčená hypertenze; řídnutí kostí; artritida, dna, artróza hlezenního kloubu; po transplantaci orgánů; v těhotenství; při plísňových onemocnění nohou; po očkování (po 2 týdnech); žaludeční vředy
-kožní onemocnění, -náchylnost ke zlomeninám (např. po léčbě kortizonem) nebo náchylnost ke krevním výronům, -osteoporóza v pokročilém stádiu (dochází k spontánním zlomeninám), -akutní záněty, -Bechtěrevova nemoc (pokud jsou obratle již srostlé), -tumory a nádorová onemocnění, -po operaci plotének (lze začít až po 6 až 8 týdnech), -po operaci kyčelních kloubů (lze začít až po 6 až 8 týdnech s nutností vyhýbat se intenzivní vnitřní rotaci kyčelního kloubu), -celková imobilita klienta